Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 20.01.2015 20:29:33 

Vítejte v chovatelské stanici Flat Coated Retrieverů  * Tichý Ruland  *

FLAT COATED RETRIEVER

Flat Coated Retriever

Země původu: Velká Británie 
Celkový vzhled: bystrý, živý pes střední velikosti, inteligentního výrazu, který se vyznačuje silou bez nemotornosti a plemenným typem bez přílišné vyzáblosti 
Charakteristika: všeobecně nadaný pes s vrozenými loveckými vlastnostmi, optimistický a přátelský, což ukazuje veselým pohybem prutu. 
Temperament: přátelský a klidný 
Hlava a lebka: hlava je dlouhá a krásně tvarovaná. Lebka je plochá a přiměřeně široká, má nevýrazný stop, který nikdy nezdůrazňuje obličejové rysy. Čenich je správně vyvinutý, nozdry jsou rozevřené. Čelisti jsou dlouhé a silné, schopné nést zajíce nebo bažanta. 
Oči: středně veliké, tmavě hnědé nebo oříškově zbarvené, inteligentního výrazu (kulaté, vypouklé oči jsou velmi nežádoucí). Nejsou umístěny šikmo. 
Uši: malé, dobře nasazené, visí dolů podle hlavy. 
Morda: čelisti jsou silné, s dokonalým, pravidelným a úplným nůžkovým skusem, to znamená, že horní řezáky těsně překrývají spodní řezáky a rostou rovně z čelistí. Zuby jsou zdravé a silné. 
Krk: hlava je dobře nesena na krku, krk je poněkud delší a suchý. Je symetricky šikmo vsazen do plecí, dobře přechází v linii hřbetu, což umožňuje snadný pohyb při slídění za kořistí. 
Přední končetiny: hrudník je hluboký a široký s dobře utvářeným hrudním košem, na kterém se mohou volně pohybovat ramena. Pohyb předních končetin je pravidelný. Přední končetiny jsou rovné a mají dobrý kosterní podklad. 
Trup: žebra jsou přiměřeně klenutá, krátká a široká. Měkký hřbet je vysoce nežádoucí. 
Zadní končetiny: Jsou svalnaté, správně zaúhlené, rovné. Postoj je pevný, široký. Kravský postoj je vysoce nežádoucí. 
Tlapy: kulaté a silné, prsty jsou sevřené a správně klenuté. Polštářky jsou tlusté a pevné. 
Prut: je krátký, rovný, dobře nasazený, vesele nesený, ale nikdy není nesen nad úrovní zádě. 
Pohyb: lehký, plynulý, přímý a vydatný při pohledu zepředu i zezadu. 
Osrstění: husté, jemné až středně hrubé, ale kvalitní, přilehlé jak jen to je možné. Končetiny a prut jsou dobře osrstěné. Plné osrstění v dospělosti zvyšuje elegenci jedince. 
Zbarvení: pouze černé nebo játrově hnědé. 
Velikost: žádoucí hmotnost ve správné kondici : psi 27 - 36 kg, feny 25 - 32 kg. Žádoucí kohoutková výška : psi 58 - 61 cm, feny 56 - 59 cm. 
Vady: jakékoliv odchylky od výše uvedených bodů musí být považovány za vady a jejich závažnost musí být vztahována podle stupně projevu vzhledem ke standardu. 
Poznámka: psi musí mít dvě zřetelná normální varlata, zcela sestouplá do šourku.

 Zdroj: http://retriever-klub.cz

TOPlist